Vítame Vás na stránke našej chovateľskej stanice

Sme mala chovateľská stanica, z dedinky pri Hlohovci. Dá sa povedať,  že čarkynológie,sme s manželom podlahy už v našom útlom detstve. Od detstva sme mali doma psov.  Hoci ako maznáčikov, no bolo sa im treba venovať rovnako, ako psíkom výstavným. Prv ýmalamut, v našej rodine, sa volal Tobi. Zachránili sme ho z ulice, keď som mala približne 6 rokov. Bol to úžasný pes, na ktorého dodnes s láskou spomíname. Zakladateľkou našej chovateľskej stanice sa však stala, ako sa hovorí „mala vzrastom veľká srdcom“ čivava Mimi (Xena Nebrasca Edda). Pôvodne sme si ju kupovali ako maznáčika, a náplasť na srdce po náhlom odchode našej prevej čivavky Čači. No po prvej úspešnej výstave a vynikajúcom posudku, sme si povedali, že by bola škoda, Mimi neprezentovať,  a tak sme začali aktívne navštevovať slovenské, ale aj zahraničné výstavy. V roku 2013, sa stala Mimi prvý krát matkou, a samozrejme ako je už známe „jedna čivava = smutná čivava“ , zostala s nami naša najmilovanejšia Piškótka (Artemis Bellissima Cane) nedá sa slovami opísať čo toto psíčatko pre nás znamená. Ako tretí, k nám pribudol úplne neplánovane Piťko (Ammeron Maybach Exelenro)  bola to láska na prvý pohľad. Piťko je neskutočný psík, s úžasnou láskavou povahou. A Dila? Dila (Dila Bellissima Cane) je prvá dcéra Piškótky, a bola nápad môjho manžela. Doslova sa naňho nalepila. Bola to mrcha, ktorú som doma v žiadnom prípade nechcela, ale dala som sa ukecať. Sviňucha dospela, a je znej vychovaná dáma a super spoločníčka.  A prečo malamut? Odkedy Tobi zomrel, moji rodičia ho neprestali denne spomínať. Stále obzerali  toto úžasné plemeno, a snívali že raz budú takého mať.Po dlhom zvažovaní, som sa rozhodla, že im ten sen splním. A tak k nám prišla Ela (Just One Kiss Shamanrok imp. Česko). Ela je naša ukecaná vždy usmiata potvora s obrovským srdcom  a oddanosťou. V roku 2016 sa v našej chovateľskej stanici,  narodil prvý vrh malamutov. Kedže jeden nikdy nestačí, a tradície sa nemajú porušovať, vedeli sme že niečo musí ostať doma. Do poslednej chvíle, sme nevedeli, ktoré šteniatko ostane doma. Nakoniec vyhrala fenočka, ktorá prišla na svet, ako úplne prvé šteniatko, z úplne prvého vrhu aljašskeho malamuta u nás. Máme doma nádhernú fenočku mimoriadnych kvalít Juli (Aylin Bellissima Cane). Juli je úžasná, dobrosrdečná baba ktorá miluje všetko a všetkých okolo seba. Okrem toho, je prvá fena v histórií chovu malamutov na Slovensku, s titulom Európsky Víťaz!

Do budúcna, sa chceme venovať ďalej rozvoju nasej chovateľskej stanice, po výstavnej aj športovej stránke a odchovať zdravé, povahovo vyrovnané zvieratá, ktoré budú robiť radosť nám aj svojim majiteľom. Nie je pre nás dôležitá kvantita, ale kvalita. Aj to je dôvod, prečo každý vrh starostlivo plánujeme, a k výberu rodičov pristupujeme veľmi zodpovedne. 

 

 

 

Novinky

17.10.2018 13:33
Jedného dňa sne sa rozhodli že chceme zažiť atmosféru veľkej výstavy a prihlásili sme Juli európsku výstavu psov. Išli sme sa iba zúčastniť bez akýchkoľvek ambícii na víťazstvo. Z nevinnej výstavy mame doma prvú Európsku Víťazku v histórií Slovenského chovu malamutov! 
04.09.2018 21:28
Veľmi nás teší keď naše odchovy robia radosť svojim páničkom či už vo výstavných kruhoch alebo ako rodinný spoločníci. Veľkú radosť nám aj majiteľom urobila aj Rózika /Beauty Bellissima Cane/ keď na svojej úplne prvej a hneď Svetovej výstave psov v Amsterdame bola VEĽMI NÁDEJNÁ!!!
13.06.2018 21:57
Ďalší perfektný úspech sme si priniesli tento víkend z Maďarska. Juli si vybehala 2x CAC, 2x BOB, BIG III!!! Je to moja hviezda.
13.06.2018 21:50
Žiaľ všetky šteniatka už našli svojich páničkov a sú v nových domovoch. Prajeme im veľa šťastných chvíľ so svojimi majiteľmi, pevné zdravie a veľa úspechov vo výstavných kruhoch. Ďalší vrh plánujeme približne jeseň/zima. 
19.05.2018 23:18
V priebehu jedného týždňa sme sa s Juli zúčastnili na klubovej a medzinárodnej výstave kde sme získali perfektné hodnotenie 2x CAC, 2x BOS, Klubový víťaz, CACIB! Juli sa tým stala čakateľkou na šampióna slovenska a interšampóna! Okrem toho Juli úspešne prešla bonitáciou a stala sa z nej chovná...
15.04.2018 23:23
Dovoľujeme si Vám oznámiť že dňa 4.4.2018 prišlo v našej chovateľskej stanici na svet 6 šteniatok. Máme 3krásne fenočky a 3mocných psíkov. 
14.03.2018 21:48
Po kontrolnom sone nám pán doktor potvrdil že krytie prebeho úspešne a začiatkom apríla by sa nám mali narodiť dlho očakávané šteniatka. Stále prijímame rezervácie. V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktujte.
01.02.2018 21:36
Približne na jar/leto plánujeme šteniatka malamutov. Pôjde o spojenie dvoch veľmi kvalitných povahovo vyrovnaných jedincov. Matkou šteniatok bude naša Ela a nádherný výstavne veľmi úspešný americký pes Kalamals Prince Vlci severu. Tak nám držte packy nech všetko dobre dopadne. 
16.11.2017 21:35
Psíkovia z vrhu "F" Frank A Francesco stále čakajú na svojich nových páničkov. Psíkovia majú perfektné, hravé povahy. Frank je trošku väčší vhodný skôr ako maznáčik ale výstavy nevylučujem. Francesco je krásny maličký psík ktorý bude v dospelosti pravdepodobne menšieho vzrastu. Je vhodný na výstavy...
19.08.2017 16:14
23.7. sa v našej chovaťeľskej stanici narodil psík Guliver. "Krpec" sa narodil ako jediné šteniatko jeho rodičia sú Dila Bellissima Cane a Ammeron Maybach Exelenro.  
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Bc. Andrea Tomášiková Rišňovce 760
951 21
00421908043051 bellissimacane@gmail.com