Vítame Vás na stránke našej chovateľskej stanice

Sme mala chovateľská stanica, z dedinky pri Hlohovci. Dá sa povedať,  že čarkynológie,sme s manželom podlahy už v našom útlom detstve. Od detstva sme mali doma psov.  Hoci ako maznáčikov, no bolo sa im treba venovať rovnako, ako psíkom výstavným. Prv ýmalamut, v našej rodine, sa volal Tobi. Zachránili sme ho z ulice, keď som mala približne 6 rokov. Bol to úžasný pes, na ktorého dodnes s láskou spomíname. Zakladateľkou našej chovateľskej stanice sa však stala, ako sa hovorí „mala vzrastom veľká srdcom“ čivava Mimi (Xena Nebrasca Edda). Pôvodne sme si ju kupovali ako maznáčika, a náplasť na srdce po náhlom odchode našej prevej čivavky Čači. No po prvej úspešnej výstave a vynikajúcom posudku, sme si povedali, že by bola škoda, Mimi neprezentovať,  a tak sme začali aktívne navštevovať slovenské, ale aj zahraničné výstavy. V roku 2013, sa stala Mimi prvý krát matkou, a samozrejme ako je už známe „jedna čivava = smutná čivava“ , zostala s nami naša najmilovanejšia Piškótka (Artemis Bellissima Cane) nedá sa slovami opísať čo toto psíčatko pre nás znamená. Ako tretí, k nám pribudol úplne neplánovane Piťko (Ammeron Maybach Exelenro)  bola to láska na prvý pohľad. Piťko je neskutočný psík, s úžasnou láskavou povahou. A Dila? Dila (Dila Bellissima Cane) je prvá dcéra Piškótky, a bola nápad môjho manžela. Doslova sa naňho nalepila. Bola to mrcha, ktorú som doma v žiadnom prípade nechcela, ale dala som sa ukecať. Sviňucha dospela, a je znej vychovaná dáma a super spoločníčka.  A prečo malamut? Odkedy Tobi zomrel, moji rodičia ho neprestali denne spomínať. Stále obzerali  toto úžasné plemeno, a snívali že raz budú takého mať.Po dlhom zvažovaní, som sa rozhodla, že im ten sen splním. A tak k nám prišla Ela (Just One Kiss Shamanrok imp. Česko). Ela je naša ukecaná vždy usmiata potvora s obrovským srdcom  a oddanosťou. V roku 2016 sa v našej chovateľskej stanici,  narodil prvý vrh malamutov. Kedže jeden nikdy nestačí, a tradície sa nemajú porušovať, vedeli sme že niečo musí ostať doma. Do poslednej chvíle, sme nevedeli, ktoré šteniatko ostane doma. Nakoniec vyhrala fenočka, ktorá prišla na svet, ako úplne prvé šteniatko, z úplne prvého vrhu aljašskeho malamuta u nás. Máme doma nádhernú fenočku mimoriadnych kvalít Juli (Aylin Bellissima Cane). Juli je úžasná, dobrosrdečná baba ktorá miluje všetko a všetkých okolo seba. Okrem toho, je prvá fena v histórií chovu malamutov na Slovensku, s titulom Európsky Víťaz!

Do budúcna, sa chceme venovať ďalej rozvoju nasej chovateľskej stanice, po výstavnej aj športovej stránke a odchovať zdravé, povahovo vyrovnané zvieratá, ktoré budú robiť radosť nám aj svojim majiteľom. Nie je pre nás dôležitá kvantita, ale kvalita. Aj to je dôvod, prečo každý vrh starostlivo plánujeme, a k výberu rodičov pristupujeme veľmi zodpovedne. 

 

 

 

Novinky

05.09.2016 21:12
Prjímame rezervácie na šteniatka z vrhu E. Na predaj budú 4 baby a 1 chalan. Všetky šteniatka sú dlhosrsté nádejné na výstavy a chov, po perfektných rodičoch. K odberu od 1.10. resp. po druhom očkovaní. V prípade záujmu ma prosím kontaktujte mailom alebo telefonicky.
19.08.2016 21:59
Druhý augustový týždeň naše poklady v hviezdili v Rumunsku. Piťko si domov priniesol tituly šampióna Rumunska, grand šampióna Rumunska a dokončil aj titul interšampión! Dila odštartovala svoju výstavnú karieru v triede mladých a získala svoj prvý titul junior šampión Rumunska! V súboji o BOB...
19.08.2016 21:52
Našim babám sa narodilo 5 krásnich šteniatok! Vo vrhu E sa 30.8. narodil Piškotke narodili 4 krásne baby a jeden chalan. V našom úplne prvom vrhu aljašských malamutov, vrhu A sa Elinke narodili 3 mocné baby a 2 chalani.
16.07.2016 22:03
S odstupom času máme pár super noviniek!!! Okrem toho že náš macher Piťko dokončil šampióna Slovenska a keby len to! Piťko dokončil aj šampióna Maďarska! Znamená to teda že v našej chovke máme ďalšieho Multišampióna :) A teraz snáď to najdôležitejšie... BUDEME MAŤ ŠTENIATKA!!! O približne dva...
27.04.2016 15:59
Po dlhom premýšľaní a uvážení sme sa rozhodli nájsť novú rodinku aj nášmu Cyranovy. Je nádherný mladý psík s perfektnou, láskavou povahou. Vhodný do chovu alebo ako maznáčik do rodiny. Cyrano je bez akýchkoľvek vád!  
29.03.2016 19:10
Náš posledný voľný psík Dante nám odišiel do novej rodinky do Žiliny kde robí radosť celej rodine ale hlavne dvom detičkám. Drž sa zlatíčko 
28.02.2016 21:43
Ponúkame na predaj psíka z vrhu D. Majá vynikajúce výstavne a chovné predpoklady. Pre viac info ma prosím kontaktujte mailom alebo telefonicky.
12.01.2016 21:18
10.1. sme s Piťkom v Brne odštartovali novú výstavnú sezónu s vynikajúcim výsledkom - výborný, res. CAC
12.01.2016 21:09
Hľadáme milujúci domov pre nášho psíka Donatella z vrhu D. Má super povahu, má rád pozornosť a miluje mojkanie. Psík je vhodný iba ako maznáčik. 
09.11.2015 23:37
Tak našej statočnej Piškotke sa 31.10. narodili 3 krásny chlapci a 1perfektna baba.  Maminka sa o šteniatka príkladne stará a všetci sa maju veľmi dobre.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Kontakt

Bc. Andrea Tomášiková Rišňovce 760
951 21
00421908043051 bellissimacane@gmail.com