Vítame Vás na stránke našej chovateľskej stanice

Sme mala chovateľská stanica, z dedinky pri Hlohovci. Dá sa povedať,  že čarkynológie,sme s manželom podlahy už v našom útlom detstve. Od detstva sme mali doma psov.  Hoci ako maznáčikov, no bolo sa im treba venovať rovnako, ako psíkom výstavným. Prv ýmalamut, v našej rodine, sa volal Tobi. Zachránili sme ho z ulice, keď som mala približne 6 rokov. Bol to úžasný pes, na ktorého dodnes s láskou spomíname. Zakladateľkou našej chovateľskej stanice sa však stala, ako sa hovorí „mala vzrastom veľká srdcom“ čivava Mimi (Xena Nebrasca Edda). Pôvodne sme si ju kupovali ako maznáčika, a náplasť na srdce po náhlom odchode našej prevej čivavky Čači. No po prvej úspešnej výstave a vynikajúcom posudku, sme si povedali, že by bola škoda, Mimi neprezentovať,  a tak sme začali aktívne navštevovať slovenské, ale aj zahraničné výstavy. V roku 2013, sa stala Mimi prvý krát matkou, a samozrejme ako je už známe „jedna čivava = smutná čivava“ , zostala s nami naša najmilovanejšia Piškótka (Artemis Bellissima Cane) nedá sa slovami opísať čo toto psíčatko pre nás znamená. Ako tretí, k nám pribudol úplne neplánovane Piťko (Ammeron Maybach Exelenro)  bola to láska na prvý pohľad. Piťko je neskutočný psík, s úžasnou láskavou povahou. A Dila? Dila (Dila Bellissima Cane) je prvá dcéra Piškótky, a bola nápad môjho manžela. Doslova sa naňho nalepila. Bola to mrcha, ktorú som doma v žiadnom prípade nechcela, ale dala som sa ukecať. Sviňucha dospela, a je znej vychovaná dáma a super spoločníčka.  A prečo malamut? Odkedy Tobi zomrel, moji rodičia ho neprestali denne spomínať. Stále obzerali  toto úžasné plemeno, a snívali že raz budú takého mať.Po dlhom zvažovaní, som sa rozhodla, že im ten sen splním. A tak k nám prišla Ela (Just One Kiss Shamanrok imp. Česko). Ela je naša ukecaná vždy usmiata potvora s obrovským srdcom  a oddanosťou. V roku 2016 sa v našej chovateľskej stanici,  narodil prvý vrh malamutov. Kedže jeden nikdy nestačí, a tradície sa nemajú porušovať, vedeli sme že niečo musí ostať doma. Do poslednej chvíle, sme nevedeli, ktoré šteniatko ostane doma. Nakoniec vyhrala fenočka, ktorá prišla na svet, ako úplne prvé šteniatko, z úplne prvého vrhu aljašskeho malamuta u nás. Máme doma nádhernú fenočku mimoriadnych kvalít Juli (Aylin Bellissima Cane). Juli je úžasná, dobrosrdečná baba ktorá miluje všetko a všetkých okolo seba. Okrem toho, je prvá fena v histórií chovu malamutov na Slovensku, s titulom Európsky Víťaz!

Do budúcna, sa chceme venovať ďalej rozvoju nasej chovateľskej stanice, po výstavnej aj športovej stránke a odchovať zdravé, povahovo vyrovnané zvieratá, ktoré budú robiť radosť nám aj svojim majiteľom. Nie je pre nás dôležitá kvantita, ale kvalita. Aj to je dôvod, prečo každý vrh starostlivo plánujeme, a k výberu rodičov pristupujeme veľmi zodpovedne. 

 

 

 

Novinky

03.10.2015 12:35
Ponúkame na možnosť rezervácie psíkov z vrhu C. Šteniatka sú veľmi perspektívne pre chov a výstavy. Majú úžasné mojkavé a nebojácne povahy, korektné zúbky 6/6, vajíčka v miešku. V prípade akychoľvek otázok ma prosím kontaktujte.
04.09.2015 14:10
Približne na jeseň tohto roku plánujeme prvé šteniatka od našej Artemis. Ak pôjde všetko podľa plánov otcom šteniatok bude krásny taliansky psík April Storm Di San Gimignano.
25.08.2015 13:50
Tak su tu! Naši malý bojovníci. 18.8. sa našej Miminke a Piťkovy narodili tri nádherne detičky. Su to traja chlapci. Maminka aj chlapci su v poriadku a tešia sa zo života :) 
27.07.2015 19:43
Na konci augusta by sa v našej chovateľskej stanici mali narodiť šteniatka!!! Matkou šteniatok "C" bude Xena Nebrasca Edda a otec Ammeron Maybach Exelenro
14.07.2015 12:56
Pred týždnom Elinka na národnej vo Veľkej Ide splnila podmienky pre udelenie titulu junior šampión Slovenka a tiež aj podmienky pre udelenie klubového junior šampióna!
15.03.2015 17:12
Bilbo krásny psík z nášho vrhu ´B´ čaká na novú milujúcu rodinku. Pre viac info ma prosím kontaktujte
27.02.2015 15:38
V sobotu sa v Urminciach popri špepecialnej klubovej výstave konala aj bonitácia, na ktorej bola aj naša Artemis a Piťko. Obaja boli úspešne zbonitovaný. Z nášho odchovu bol bonitovaný aj psík Arsin taktiež s výsledkom chovný. Som na našich krpcov veľmi hrdá :)
16.01.2015 20:28
30.12.2014 prišiel na svet náš malý medvedík :)
03.11.2014 16:11
V jeden pekný deň mi zazvonil telefón s tým že psík ktorý sa mi od narodenia veľmi páčil može byť moj! A tak zasadla rodinná rada a o pár dní sa naša čivavia rodinka rozrástla o malého černoška. Je ním Ammeron Maybach Exelenro aka Piťko 
17.09.2014 19:18
Jo cez víkend sme s Elinkou v Lučenci vybehali ďalšie super úspechy 2x veľmi nádejná, BOB puppy a tretie miesto v súťaži o najkrajšie šteniatko výstavy BIS puppy III. 
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Kontakt

Bc. Andrea Tomášiková Rišňovce 760
951 21
00421908043051 bellissimacane@gmail.com