Vítame Vás na stránke našej chovateľskej stanice

Sme mala chovateľská stanica, z dedinky pri Hlohovci. Dá sa povedať,  že čarkynológie,sme s manželom podlahy už v našom útlom detstve. Od detstva sme mali doma psov.  Hoci ako maznáčikov, no bolo sa im treba venovať rovnako, ako psíkom výstavným. Prv ýmalamut, v našej rodine, sa volal Tobi. Zachránili sme ho z ulice, keď som mala približne 6 rokov. Bol to úžasný pes, na ktorého dodnes s láskou spomíname. Zakladateľkou našej chovateľskej stanice sa však stala, ako sa hovorí „mala vzrastom veľká srdcom“ čivava Mimi (Xena Nebrasca Edda). Pôvodne sme si ju kupovali ako maznáčika, a náplasť na srdce po náhlom odchode našej prevej čivavky Čači. No po prvej úspešnej výstave a vynikajúcom posudku, sme si povedali, že by bola škoda, Mimi neprezentovať,  a tak sme začali aktívne navštevovať slovenské, ale aj zahraničné výstavy. V roku 2013, sa stala Mimi prvý krát matkou, a samozrejme ako je už známe „jedna čivava = smutná čivava“ , zostala s nami naša najmilovanejšia Piškótka (Artemis Bellissima Cane) nedá sa slovami opísať čo toto psíčatko pre nás znamená. Ako tretí, k nám pribudol úplne neplánovane Piťko (Ammeron Maybach Exelenro)  bola to láska na prvý pohľad. Piťko je neskutočný psík, s úžasnou láskavou povahou. A Dila? Dila (Dila Bellissima Cane) je prvá dcéra Piškótky, a bola nápad môjho manžela. Doslova sa naňho nalepila. Bola to mrcha, ktorú som doma v žiadnom prípade nechcela, ale dala som sa ukecať. Sviňucha dospela, a je znej vychovaná dáma a super spoločníčka.  A prečo malamut? Odkedy Tobi zomrel, moji rodičia ho neprestali denne spomínať. Stále obzerali  toto úžasné plemeno, a snívali že raz budú takého mať.Po dlhom zvažovaní, som sa rozhodla, že im ten sen splním. A tak k nám prišla Ela (Just One Kiss Shamanrok imp. Česko). Ela je naša ukecaná vždy usmiata potvora s obrovským srdcom  a oddanosťou. V roku 2016 sa v našej chovateľskej stanici,  narodil prvý vrh malamutov. Kedže jeden nikdy nestačí, a tradície sa nemajú porušovať, vedeli sme že niečo musí ostať doma. Do poslednej chvíle, sme nevedeli, ktoré šteniatko ostane doma. Nakoniec vyhrala fenočka, ktorá prišla na svet, ako úplne prvé šteniatko, z úplne prvého vrhu aljašskeho malamuta u nás. Máme doma nádhernú fenočku mimoriadnych kvalít Juli (Aylin Bellissima Cane). Juli je úžasná, dobrosrdečná baba ktorá miluje všetko a všetkých okolo seba. Okrem toho, je prvá fena v histórií chovu malamutov na Slovensku, s titulom Európsky Víťaz!

Do budúcna, sa chceme venovať ďalej rozvoju nasej chovateľskej stanice, po výstavnej aj športovej stránke a odchovať zdravé, povahovo vyrovnané zvieratá, ktoré budú robiť radosť nám aj svojim majiteľom. Nie je pre nás dôležitá kvantita, ale kvalita. Aj to je dôvod, prečo každý vrh starostlivo plánujeme, a k výberu rodičov pristupujeme veľmi zodpovedne. 

 

 

 

Novinky

14.07.2014 22:52
S našou malou Artemis sme navštívili dvojdňovú výstavu v Srbsku. Artemis po prvý krát v triede juniorov v 9mes. zožala velku chválu a úspech v podobe JUNIOR ŠAMPIÓNA Srbska. Ďakujem pani rozhodkyni Gabriele Ridarčíkovej za najkrajší posudok aký sme kedy dostali.  
02.06.2014 19:11
Cez víkend sa nám zadarilo a Miminka splnila podmienky pre udelenie titulu šampión Slovenska :)
21.04.2014 20:04
Dňa 12.4.2014 sa Delphi zúčastnila výberu do chovu kde obstála a tak sa stala kandidátom do chovu :)
01.12.2013 21:37
Tak naša Arethka teda teraz už Elza sladko spinká vo svojom novom peliešku v novom domove. Trošku sme si poplakali ale vieme že jej tam bude určite dobre. Predajom šteniatka sa chovateľova starosť nekončí. Šteniatko je súčasť našej rodiny aj po tom čo si ho nový majiteľ odnesie domov. Záleží nám na...
26.11.2013 23:00
Tak a je to tu. Naše prvé šteniatko Ateha odchádza o 5dní do nového domova do Bratislavy. Bude nám za ňou veľmi smutno hlavne Dankovi. Keď som mu túto správu oznámila povedal že som ho zarmútila :D Elza ako ju budú nový majitelia volať ide do rodiny s tromi detičkami tak bude mať o zábavu postarané...
01.11.2013 14:28
Chovateľská stanica FCI Bellisima Cane ponúka typovo nádherné šteniatka krátkostrstú fenku a dlhosrstého psíka po výstavne vedených a úspešných rodičoch šampiónoch. Majú krásne hlavičky a korektný zhryz. Šteniatka sú plne spocializované nakoľko sú vychovávané s láskou...
10.10.2013 23:03
To čoho sme sa najviac obávali je s perfektným výsledkom za nami. Delphi má kĺbiky zdravé bez najmenšieho náznaku dysplázie.
07.10.2013 23:57
Dňa 26.9.2013 sa našej Miminke narodili 3 krásne šteniatka. 2fenočky a 1psik. Tatino je Ch. Jet Lee Zuzanin Raj a mamina Ch. Xena Nebrasca Edda
07.10.2013 23:49
Tak, jesenky mame úspešne za sebou. Za I.cenu vďačíme hlavne Mariánovy Mackymu ktorý sa Delphi venoval dlhé 2 mesiace.  Naša láska si s počtom bodov 229 zaslúžila úžasné 3.miesto. 
23.08.2013 23:30
!!!POTVRDENÉ!!! 22.8.2013 Sme s Miminkou absolvovali sono vyšetrenie kde sa gravidita potvrdila :) Približný termín vrhu je 26.9. na šteniatka sa už veľmi tešíme. Maminka je zatiaľ v pohode veľa spinká malo papká ako vždy.
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Kontakt

Bc. Andrea Tomášiková Rišňovce 760
951 21
00421908043051 bellissimacane@gmail.com